Ballkani – Drita, ndeshja mbyllet me këtë rezultat – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ballkani – Drita, ndeshja mbyllet me këtë rezultat

ballkani-–-drita,-ndeshja-mbyllet-me-kete-rezultat

Ballkani dhe Drita ndahen baras pa gola

Ballkani dhe Drita janë ndarë baras pa gola në derbin për kreun e Superligës të dielën.

Kampionia në fuqi dhe liderja e Superligës është ndalur me një barazim 0:0 nga Ballkani me 10 futbollistë në Stadiumin e Qytetit në Suharekë.

Në një ndeshje më pak raste dhe të mbyllur, skuadra e Blendi Shkëmbit mbeti me një lojtarë më pak në 10 minutat e fundit, pas përjashtimit të Egzon Sinanit me kartonin e dytë të verdhë.

Ballkani ia doli të mbahej, megjithatë, dhe e shmangu humbjen e gjashtë këtë sezon.

Pas këtij barazimi, Drita mbetet lidere tani me 54 pikë pas 25 ndeshjeve, dy më shumë se Ballkani dhe katër më shumë se Prishtina, e cila u mposht befas nga Feronikeli të shtunën.

Në ndeshjen e ardhshme, Drita e pret Drenicën në Gjilan, ndërsa Ballkani e viziton Trepçën ’89 në Mitrovicë.

Të ngjajshme

Kjo i ndodh Juventusit nëse dështon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve

albswiss.com

U transferua me shumë zhurmë, lojtari i njohur po largohet nga Chelsea

albswiss.com

Lajm i mirë për Milan, ylli i madh rikthehet në stërvitje

albswiss.com