Alb'swiss TV
Sport

Barazimi me Villarrealin, vjen reagimi i Zidane

barazimi-me-villarrealin,-vjen-reagimi-i-zidane

Zidane thotë se merituan më shumë.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Villarrealit.

Reali nuk arriti të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim të Villarreali, ndeshje që përfundoi me rezultat 1 – 1, përcjellë lajmi.

Tekniku francez e sheh këtë ndeshje si dy pikë të humbura dhe mendon se merituan fitore.

“Merituam shumë më shumë sonte. Kemi humbur dy pikë”.

“Lojtarët duhet përgëzuar për punën e bërë. Rezultati me shqetëson në krahasim me punën e tyre”, u shpreh ai.

Ndeshja e radhës për Realin është kundër Inter Milanit në Ligën e Kampionëve.

Të ngjajshme

Dy trajnerët në sulm: Formacionet zyrtare, Atalanta-Ajax

albswiss.com

Arsenali barazon në udhëtim te Leedsi

albswiss.com

Tonali e di se çfarë kërkon Milani

albswiss.com