Barcelona reagon pas arrestimit të Bartomeut – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Barcelona reagon pas arrestimit të Bartomeut

barcelona-reagon-pas-arrestimit-te-bartomeut

Arrestimi i Bartomeut, reagon Barcelona.

Policia katalunase, “Los Mossos D’Esqueadra” ka konfirmuar arrestimet në klubin e Barcelonës.

Arsyeja e arrestimeve ishte skandali “Barçagate”, rrjedhja e informacioneve ku u zbulua nga mediat spanjolle se një kompani është paguar që të prodhojë lajme negative në mediat sociale, më saktë të prishë reputacionin e kundërshtarëve të ish-presidentit, Josep Maria Bartomeu. Bartomeu dhe dy zyrtarë të klubit u arrestuan nga policia.

Tani Barcelona doli me një komunikatë zyrtare në uebfaqen e klubit.

“Lidhur me bastisjen dhe kërkimin nga forca e Policisë katalanase këtë mëngjes në zyrat e Camp Nou me urdhër të Gjykatës Udhëzuese numër 13 në Barcelonë, e cila është përgjegjëse për çështjen në lidhje me kontaktimin e shërbimeve të monitorimit në rrjetet sociale, FC Barcelona ka ofruar bashkëpunimin e tyre të plotë me autoritetet ligjore dhe policore për të ndihmuar në krijimin e fakteve të qarta që janë objekt i hetimit”, u tha në komunikatën zyrtare të klubit.

“Informacioni dhe dokumentacioni i kërkuar nga autoritetet gjyqësore kanë të bëjnë rreptësisht me faktet në lidhje me këtë çështje”, shtoi klubi.

“FC Barcelona shpreh respektin e saj më të madh për procesin gjyqësor në fjalë dhe për parimin e pafajësisë së supozuar për njerëzit e prekur brenda fushës së këtij hetimi”, përfundoi klubi.

Të ngjajshme

Milani e ka seriozisht, ja përforcimi i parë për këtë vit

albswiss.com

Milan – Udinese, këto janë formacionet zyrtare

albswiss.com

Juventus dorëzohet në garën për titull

albswiss.com