Befasi në formacionet zyrtare Roma – Milan – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Befasi në formacionet zyrtare Roma – Milan

befasi-ne-formacionet-zyrtare-roma-–-milan

Formacionet zyrtare: Roma – Milan.

Sonte (e diele) do zhvillohet derbi mes Romës dhe AC Milanit, e vlefshme për xhiron e 24-të në Seria A.

Dy skuadrat janë duke garuar që të jenë në top katër, derisa “Rossonerët” gjithashtu shihen si kandidat për titull, shkruan lajmi.net.

Roma nuk di për humbje që nga ndeshja me Juventusin dhe kërkon të vazhdojë me këtë seri, derisa Milani në xhiron e fundit u mposht nga Interi.

Formacionet zyrtare:

Roma: Lopez; Mancini, Cristante, Fazio; Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, Mkhitaryan; Mayoral

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Ndeshja nis në ora 20:45.

Të ngjajshme

Tjetër injorim nga Spanja për Kosovën, kësaj radhe nga Federata

albswiss.com

Publikohet orari i shortit të Ligës së Kampionëve

albswiss.com

Muriqi pas humbjes: Duhet të mësojmë të rikuperohemi pasi pësojmë gol

albswiss.com