Alb'swiss TV
Lajme

Bëhuni gati, ky është moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

behuni-gati,-ky-eshte-moti-per-dy-ditet-e-ardhshme-ne-kosove

Në dy ditët e ardhshme temperaturat deri në -5 gradë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë.

“Do të mbajë mot i ngjashëm. Në mëngjes parashihet mjegull e radiacionit, kjo si pasojë e rënies së temperaturave gjatë natës dhe insolacionit gjatë ditës”, thuhet në njoftim.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja.

Të ngjajshme

Publikohen fotot: Ky është zyrtari i MPB-së që u gjet i vdekur në dhomën e motelit në Gjakovë

albswiss.com

Nga këto komuna janë 270 rastet e reja me Covid-19

albswiss.com

Shefi i kabinetit të Presidentit: Vjosa Osmani nesër thërret takimin me partitë politike për datën e zgjedhjeve

albswiss.com