Belotti në Milan? Reagon Torino – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Belotti në Milan? Reagon Torino

belotti-ne-milan?-reagon-torino

Në tregun e ardhshëm të transferimeve të verës Andrea Belotti mund të jetë një nga pjesët më të çmuara të Serisë A të destinuar për të ndryshuar ekip.

Pas kaq shumë vitesh te Torino, është e ligjshme për të që të reflektojë për të ardhmen e tij dhe mund të zgjedhë të shkojë diku tjetër.

Kontrata e tij me klubin granata skadon në qershor 2022, prandaj pa rinovim deri në fund të sezonit, transferimi në sesionin veror të merkatos do të duket i pashmangshëm.

Presidenti Urbano Cairo padyshim që nuk ka mundësi të humbasë një lojtar të tillë, gjithashtu kapiten i ekipit, në një transferim falas vitin e ardhshëm.

Torino synon të bëjë gjithçka për të mbajtur Belotti, i konsideruar thelbësor për projektin sportiv të klubit.

Cairo tashmë ka njoftuar se kontaktet kanë filluar për të arritur një zgjatje të kontratës dhe ndihet i sigurt se një marrëveshje do të arrihet.

Siç është shpjeguar nga CalcioMercato.com, Belotti ka kërkuar një pagë prej 3.5 milion euro neto në sezon. Një shifër që do të thyejë kufirin e 2 milion pagave të vendosura nga Torino për buxhetin e saj.

Sidoqoftë, klubi po konsideron të kënaqë kërkesat e kapitenit të tyre sepse ata janë të vetëdijshëm që Milani po mendon për të për të ardhmen.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara janë të gatshëm të vlerësojnë blerjen e Belotti, nëse sulmuesi nuk rinovon dhe për këtë arsye çmimi i kartelës do të përcaktohet në 25-30 milion një vit pas skadimit të kontratës.

Në këtë skenar, menaxherët kuqezi do të bënin hapa përpara për të përfituar nga rasti.

Për momentin, Milani nuk ka hyrë në asnjë negociatë. Ai pret të kuptojë se çfarë do të ndodhë te Torino, me Cairo që synon të bindë lojtarin që të lidhet më tej me klubin dhe të mos e lërë atë.

Përmbushja e kërkesave të tij ekonomike është një lëvizje që granata mbrojtëse konsideron të bëjë për të mos humbur “Gallo” i cili pavarësisht nga paga përsëri mund të zgjidhte të largohej për të provuar veten në një shesh më ambicioz.

Të ngjajshme

Shqipëria paralajmëron takimin me Anglinë në ‘Air Albania’, duke rikujtuar ndeshjen e vitit 1989

albswiss.com

Çfarë po kërkohet, policia e Katalonisë futet në zyret e Barcelonës!

albswiss.com

Napoli me shumë mungesa ndaj Milanit

albswiss.com