Bie përgjysmë vlera e Rashicës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Bie përgjysmë vlera e Rashicës

bie-pergjysme-vlera-e-rashices

Rashicës i bie vlera përgjysmë.

Yllit kosovar i ka rënë vlera përgjysmë, Ëerder Bremeni shpreson ta shesë atë gjatë verës

Vlera e Milot Rashicës ka rënë dukshëm kohëve të fundit.

Ylli kosovar dikur peshonte 30 milionë euro.

Mirëpo, rënia e formës së 24 vjeçarit ka bërë që me kalimin e kohës të bie edhe vlera e tij.

Mediat gjermane shkruajnë se Ëerder Bremeni do të ishte i kënaqur nëse e shet përfaqësuesin kosovar 15 milionë euro gjatë verës që vjen.

Vushtrriasi dështoi të transferohej në një klub më të madh evropian verën e kaluar, por edhe në janarin e fundit.

E vera që vjen duket se do të jetë vendimtare për të ardhmen e ish-futbollistit të Vushtrrisë dhe Vitesses.

Aston Villa e kërkonte Rashicën në Premierligë, kurse në Gjermani e duan Leipzigu, Bayer Leverkuseni dhe Hertha Berlini.

Nëse para një viti Ëerderi mund ta shiste deri në 30 milionë euro, tash duhet të kënaqet nëse e merr gjysmën e kësaj shifre.

Rashica ka kontratë me Ëerderin deri në vitin 2022.

Të ngjajshme

Antonio Cassano e ngrit në ‘qiell’ këtë lojtar të Milanit

albswiss.com

Mësohet se sa do mungojë Eden Hazard

albswiss.com

Lamtumirë Dybala, ky pritet të jetë ekipi i ri

albswiss.com