Bombë të Barcelona, Messi po kërkon shtëpi në qytetin e ekipit të njohur – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Bombë të Barcelona, Messi po kërkon shtëpi në qytetin e ekipit të njohur

bombe-te-barcelona,-messi-po-kerkon-shtepi-ne-qytetin-e-ekipit-te-njohur

E ardhmja e yllit të Barcelonës, Lionel Messi duket se është larg “Camp Nou”.

Argjentinasi verën e kaluar kërkoi largimin nga Barcelona, mirëpo klubi nuk e lejoi, transmeton lajmi.

Pavarësisht, që mbeti në Barcelonë, PSG zyrtarisht përmes lojtarëve dhe trajnerit e ka ftuar Messin në “Parkun e Princave”.

Sipas El Chiringueto, Messi ka nisur të kërkojë shtëpi në Paris.

Kontrata e 34-vjeçarit skadon në verë dhe kërkohet nga dy klubet e mëdha, Manchester City dhe PSG, sidoqoftë duke u bazuar në raportin e televizionit spanjoll, atëherë sulmuesi ka zgjedhur klubin francez, ku do bashkohet ish bashkëlojtarin Neymar.

Ndërkohë, në javën e ardhshme, Barcelona është mysafir i PSG-së, në kuadër të fazës së eliminimit direkt edhe pse në xhiron e parë janë mposhtur me rezultat të thellë 1 – 4.

Të ngjajshme

Shqipëria fiton në Andorrë, Lenjani hero

albswiss.com

Turqia fiton me lehtësi ndaj Holandës, nis kualifikimet me një fitore të madhe

albswiss.com

Challandes tregon ëndrrën: “Të kualifikohemi dhe ta fitojmë Botërorin”

albswiss.com