25.2 C
Geneva
Tuesday, August 9, 2022
speca-te-mbushur-–-receta-verore-plot-shije

Speca të mbushur – Receta verore plot shije

0
Specat e mbushura me oriz mbeten një nga recetat më të preferuara të shqiptarëve sidomos gjatë stinës së verës kur ato gatuhen nga duart...
gabimet-qe-beni-gjate-gatimit-qe-iu-rrezikojne-nga-helmimi-me-ushqim

Gabimet që bëni gjatë gatimit që iu rrezikojnë nga helmimi me ushqim

0
Rreziqet që i kanosen shëndetit tonë e kanë shpesh pikënisjen nga vendi ynë i preferuar, kuzhina, shkruan AW. Sado që të përpiqemi të ushqehemi shëndetshëm,...
keshtu-po-i-vjedhin-veturat-hajnat-duke-u-vene-shishe-plastike-te-rrotat

Kështu po i vjedhin veturat hajnat duke u vënë shishe plastike te rrotat

0
Si po i vjedhin veturat hajnat duke u vënë shishe plastike te rrotat. Një nga metodat më të reja të vjedhjes së veturave është vërtet...
‘ilaci’-i-njerezve-qe-nuk-pijne-shume-uje,-sidomos-ne-vere

‘Ilaçi’ i njerëzve që nuk pijnë shumë ujë, sidomos në verë

0
Vera është një stinë e nxehtë, e cila vazhdimisht provokon etje. Edhe pas tre dusheve me ujë të ftohtë, asgjë nuk të freskon më...
shkencetaret-ne-afriken-e-jugut-pergatiten-per-valen-e-re-te-covid-19

Shkencëtarët në Afrikën e Jugut përgatiten për valën e re të COVID-19

0
Teksa bota po përballet me shfaqjen e variantit të ri shumë të transmetueshëm të COVID-19, shkencëtarët në Afrikën e Jugut – ku varianti Omicron...

Pas 20 vjetëve Ramush Haradinaj e pranoi të vërtetën për Tahir Zemajn

0
Intervistë ekskluzive me majorin Nazif Ramabaja, njëri nga protagonistët kryesor të Betejës së Loxhës, çka s'u tha asnjëherë dhe mbeti enigmë? Beteja e Loxhës është...

Shqiperia dhe Kosova a janë në “listë”? Cilat vaksina pranohen në Zvicër? A vlenë...

0
Bernë, 30 shtator - Coronavirus: Hyrja në Zvicër. Rritja e numrit te vitkimave dhe rastve te infektive ne ballkan, sidos ne Shqiperi, Kosovë, Maqedoni...
receta-e-dites-–-rizoto-me-shafran-indie

Receta e ditës – Rizoto me shafran Indie

0
Rizoto është një pjatë tipike Italiane. Ndërsa shafrani një erëz që është përdorur që në antikitet dhe njihet për shijen pikante dhe aromën karakteristike. Përbërësit (...
investimet-pa-planifikim-per-nje-salle-jofunksionale

Investimet pa planifikim për një sallë jofunksionale

0
Rreth 200 mijë euro janë shpenzuar për renovimin dhe blerjen e pajisjeve të reja për sallat e operacionit në Kirurgjinë Plastike në Qendrën Klinike...
rollate-me-qumesht-dhe-kanelle-–-delikatesa-e-lehte-plot-embelsi

Rollatë me qumësht dhe kanellë – Delikatesa e lehtë plot ëmbëlsi

0
Një ëmbëlsirë delikate që përgatitet krejt lehtë dhe në pak kohë, por që të magjeps tërësisht me shijen e saj. Megjithëse origjina e kësaj ëmbëlsirë...

Të fundit