25.2 C
Geneva
Tuesday, August 9, 2022
si-te-pergatisni-ne-shtepi-trilecen-me-te-mire-qe-keni-provuar-ndonjehere

Si të përgatisni në shtëpi trileçen më të mirë që keni provuar ndonjëherë

0
Kjo ëmbëlsirë është e thjeshtë në përgatitje dhe ka pak përbërës, por shija e saj është unike që e bënë vështirë të refuzueshme, transmeton...
cfare-duhet-te-dini-per-vaksinen-e-astrazenecas,-te-cilen-e-pret-kosova?- 

Çfarë duhet të dini për vaksinën e AstraZenecas, të cilën e pret Kosova?  

0
Vaksinën e AstraZenecas dhe Oxfordit kundër koronavirusit, Kosova pritet ta marrë falas përmes programit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, COVAX, që ka për qëllim të...
nis-grumbullimi-i-plazmes-se-gjakut-per-trajtimin-e-covid-19

Nis grumbullimi i plazmës së gjakut për trajtimin e COVID-19

0
Kosova ka filluar grumbullimin e plazmës konvalescente nga personat të cilët e kanë kaluar sëmundjen COVID-19, thotë për Radion Evropa e Lirë, infektologu në...
kompjuteri-qe-lexon-mendjen-e-njeriut

Kompjuteri që lexon mendjen e njeriut

0
Studiuesit në Helsinki kanë zhvilluar një teknikë me të cilën një kompjuter modelon perceptimin vizual duke vëzhguar sinjale nga truri i njeriut, apo thënë...

Kjo është bima mrekullibërëse për problemet me akne

0
Aknet janë një problem i zakonshëm i kujdesit të lëkurës në mbarë botën. Derisa është normale t’i kesh ato gjatë viteve të adoleshencës, aknet...
varianti-britanik-ne-kosove,-alarm-per-kujdes-dhe-respektim-te-masave

Varianti britanik në Kosovë, alarm për kujdes dhe respektim të masave

0
Paraqitja e rasteve në Kosovë me variantin britanik të koronavirusit, duhet të jetë alarm për qytetarët për kujdes dhe respektim të masave kundër pandemisë,...
keto-jane-vecorite-kryesore-te-bmw-4-2020

Këto janë veçoritë kryesore të BMW 4 2020

0
Veçoritë kryesore të BMW 4 2020. “E gjithë ideja”, thotë BMW, “është që të provojmë të gdhendim Serinë 4, për t’i dhënë asaj identitetin e...
klinika-e-gjinekologjise-rrezikohet-nga-frigorifere-te-mbushur-me-placenta 

Klinika e Gjinekologjisë rrezikohet nga frigoriferë të mbushur me placenta 

0
Qese të verdha plot me placenta kanë mbushur pesë frigoriferë në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë. Për shkak të mbingarkesës, dyert e të pesë...
facebook-ndryshon-emrin,-keshtu-do-te-quhet

Facebook ndryshon emrin, kështu do të quhet

0
Facebook, nuk do të ketë këtë emërim më. Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka njoftuar se ka ndërruar emrin kompanisë në “Meta”. Ky vendim ishte pjesë...

Shqiperia dhe Kosova a janë në “listë”? Cilat vaksina pranohen në Zvicër? A vlenë...

0
Bernë, 30 shtator - Coronavirus: Hyrja në Zvicër. Rritja e numrit te vitkimave dhe rastve te infektive ne ballkan, sidos ne Shqiperi, Kosovë, Maqedoni...

Të fundit