Chelsea triumfon edhe ndaj Evertonit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Chelsea triumfon edhe ndaj Evertonit

chelsea-triumfon-edhe-ndaj-evertonit

Humbja nuk është në fjalorin e Tuchel, Chelsea triumfon edhe ndaj Evertonit.

Chelsea ka shënuar fitore të pastër me rezultat 2:0 ndaj Evertonit në ndeshjen e fundit të javës së 27-të në Premierligën angleze.

Në minutën e 31-të një goditje e Havertz u devijua nga Godfrey i cili e dërgoi në portën e vet dhe i dha epërsinë fillestare vendasve.

Jorginho realizoi golin e dytë në minutën e 65-të, çka ishte edhe goli i qetësisë dhe i fitores më pas.

Me këtë fitore, Chelsea shkon në kuotën e 50 pikëve në vendin e katërt.

Në anën tjetër, Evertoni mbetet në vendin e pestë me 46 pikë.

Të ngjajshme

Juventusi ia “kthen shpinën”, Ronaldo po largohet nga Evropa!

albswiss.com

Maldini transferon yllin e Paris Saint Germai

albswiss.com

Pioli paralajmëron: Po rikthehet Milani i madh

albswiss.com