City mposht Fulhamin, “blindon” pozitën e parë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

City mposht Fulhamin, “blindon” pozitën e parë

city-mposht-fulhamin,-“blindon”-poziten-e-pare

Man City i sigurt, triumfon ndaj Fulhamit në “Craven Cottage”.

Manchester City është rikthyer tek fitorja duke mposhtur Fulhamin në kuadër të xhiros së 28-të të Premierligës.

“Citizens” në fakt nuk arritën të shënojnë në pjesën e parë, transmeton lajmi.net.

Pjesa e parë u mbyll pa gola.

Në pjesën e dytë, John Stones realizoi në min (47’) i ndjekur nga Gabriel Jesus në min (56’).

Sergio Aguero u rikthye me gol pas shumë ndeshjeve mungesë, sulmuesi argjentinas shënoi nga penaltia në min (60’).

Rezultati përfundimtar, Fulham 0-3 Manchester City.

City “blindon” pozitën e parë me 71 pikë, ndërsa Fulham ka 26 pikë dhe mban vendin e 18-të në tabelë

Të ngjajshme

Ku ka si Maldini? Milan transferon mbrojtësin e La Ligas me kosto zero

albswiss.com

Lamtumirë Chelsea, Giroudi po transferohet të gjiganti nga Serie A

albswiss.com

Abrahmoviç i ‘çmendur’ pas yllit të Barcelonës, është gati të ofrojë gjithçka

albswiss.com