‘Çmendet’ Barcelona, shet 5 lojtarët e ekipit të parë për transferimin e Haaland – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

‘Çmendet’ Barcelona, shet 5 lojtarët e ekipit të parë për transferimin e Haaland

‘cmendet’-barcelona,-shet-5-lojtaret-e-ekipit-te-pare-per-transferimin-e-haaland

Barcelona shpreson të rrit fundet për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland duke shitur pesë yje të ekipit të parë.

Katalunasit duan përforcime në skuadër në afatin veror, pavarësisht që gjendjes jo të mirë ekonomiket.

Haaland thuhet se është prioriteti kryesor i presidentit të ri Joan Laporta, i cili gjithashtu është duke provuar të nënshkruajë kontratë me Lionel Messin, përcjellë lajmi.

Sipas Marca, Barcelona ka vendosur t’i shesë pesë lojtarë nga ekipi i parë që të nënshkruajë me Haaland.

Yjet si Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, Martin Braithëaite, Junior Firpo dhe Antoine Griezmann thuhet se janë emrat që Laporte do sakrifikojë.

Pos Haaland, Barcelona është e fokusuar edhe në nënshkrimin me agjentët e lirë, si Eric Garcia, Memphis Depay dhe Sergio Aguero.

Të ngjajshme

Milan po e transferon yllin e Real Madrid

albswiss.com

Kjo është deklarata e Ramos pas fitores ndaj Kosovës

albswiss.com

Pas rrahmanit edhe ky super mbrojtës do të mungojë kundër Suedisë

albswiss.com