De Gea – Man United, vjen lajmin i papritur nga Anglia – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

De Gea – Man United, vjen lajmin i papritur nga Anglia

de-gea-–-man-united,-vjen-lajmin-i-papritur-nga-anglia

United të hapur ta shesin De Gean, ia caktojnë edhe çmimin e largimit

David De Gea pritet të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës.

Portieri spanjoll nuk është se ka pasur formë shumë të mirë këtë edicion dhe Djajtë e Kuq po mendojnë ta shesin në verë.

Gjiganti anglez është duke menduar që nga sezoni i ri t’ia besojë fanellën e titullarit portierit të talentuar Dean Henderson.

The Sun ka raportuar se Djajtë e Kuq tanimë i kanë vendosur edhe çmimin e largimit portierit spanjoll.

United po kërkon 50 milionë euro për ta lënë të lirë spanjollin që të largohet nga Old Traford.

Paris Saint Germain mbetet njëra nga skuadrat më të interesuara për spanjollin, por në garë mund të futet edhe ish-skuadra e tij Atletico Madrid.

Gjithnjë sipas mediave angleze Atletico mund të provojë rikthimin e De Geas nëse e shesin portierin e tyre Jan Oblak.

Të ngjajshme

Pas eleminimit nga Liga e Kampionëve, Koeman flet edhe për largimin e mundshëm të Messit

albswiss.com

Icardi rikthehet në Serie A

albswiss.com

Golashënuesi numër një në histori, ky është reagimi i Ronaldos

albswiss.com