Alb'swiss TV
Sport

Debutimi historik i 16-vjeçarit në Bundesligë

debutimi-historik-i-16-vjecarit-ne-bundeslige

16-vjeçari bën debutimin historik në Bundesligën gjermane.

Futbollisti Youssoufa Moukoko ka hyrë në historinë e Bundeligës gjermane. Ai është vetëm 16-vjeçar dhe është inkuadruar në ndeshjen e së shtunës të Borussia Dortmundit ndaj Hertha Berlinit.

Kamerunasi pati ndeshjen debutese të tij dhe u inkuadrua pesë minuta para fundit të ndeshjes. Ai bën pjesë në grupmoshat U19.

Skuadra e tij mposhti Herthan me rezultat të thellë, 5-2.

Të ngjajshme

Shqipëria fiton bindshëm, mbret i grupit në Ligën C

albswiss.com

Vedat Muriqin, debuton për Lazion kundër Sampdorias

albswiss.com

Kush janë dy kandidatët kryesorë për titull, e zbulon legjenda e Premierligës

albswiss.com