Alb'swiss TV
Lajme

Dega e PDK-së në Drenas i reagon Ramiz Lladrovcit

dega-e-pdk-se-ne-drenas-i-reagon-ramiz-lladrovcit

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Drenas, ka reaguar lidhur me aderimin në PDK të asamblistit Burim Bujupi nga kryetari i Komunës Ramiz Lladrovci.

PDK në Drenas, konsideron se një gjë e tillë është bërë pa dijeninë dhe në mënyrë të pakoordinuar me strukturën e degës, njofton Klan Kosova

Sipas kësaj dege, është anashkaluar kryetari dhe kryesia e nëndegës në Arllat, po ashtu kryesia dhe kryetari i degës në Drenas.

“Struktura e Degës e konsideron të dëmshme dhe tendencioze një aderim të tillë pasi që kjo nuk e fuqizon Degën, përkundrazi është tentim i ndërtimit të paralelizmit në struktura, e krejt kjo për arsye të realizimit të pushtetit personal e grupor”.

Më poshtë mund ta lexoni reagimin e plotë:

PDK në Drenas, nuk ka asgjë kundër asamblistit Bujupi, dhe ndaj askujt tjetër që dëshiron t’i bashkohet familjes së madhe politike ne Drenas, mirëpo i aderuari duhet që së pari të pastrohet para organeve të drejtësisë, lidhur më përfshirjen e tij në skandalin e 2 Milionëshit në Ministrin e Financave përkatësisht në Thesarin e Shtetit.

Partia Demokratike e Kosovës është secilën ditë duke u pasuruar me kuadro të përgatitura, profesionale dhe kredibile, andaj të kontribuojmë për ndryshim e të ardhme me përfaqësim të denjë!

Të ngjajshme

Vdes një aktivist i LDK-së

albswiss.com

Pamje nga beteja e Patshtrikut, ku ra Mujë Krasniqi dhe 41 ushtarë të tjerë

albswiss.com

Gjashtë pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës

albswiss.com