Dembele dhe Barcelona nisin negociatat – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Dembele dhe Barcelona nisin negociatat

dembele-dhe-barcelona-nisin-negociatat

Dembele dhe Barcelona nisin negociatat, francezi i lumtur në Camp Nou.

Ousmane Dembele raportohet të jetë shumë i lumtur në Barcelonë dhe është i gatshëm për të nisur negociatat për rinovimin e kontratës.

Francezi ka ndihmuar së fundmi klubin për të kualifikuar në finalen e Copa del Rey, duke shënuar gol në fitoren 3-0 ndaj Sevillas në ndeshjen e dytë gjysëmfinale në atë garë.

ESPN raporton se Dembele është i gatshëm për të nënshkruar kontratë të re rinovimi me klubin e Barcelonës.

Lojtari ka shënuar 27 gola dhe ka regjistruar 20 asistime në 105 paraqitje me Blaugranët.

Ndërsa, këtë sezon francezi është duke kaluar në një formë të mirë duke shënuar tetë gola dhe katër asistime në 31 paraqitje.

Të ngjajshme

Donnarumman tek Chelsea? Skuadra e ka gati ofertën

albswiss.com

Granit Xhaka reagon pas humbjes së Arsenalit në Emirates

albswiss.com

Milan – Napoli, këto janë formacionet e mundshme

albswiss.com