Alb'swiss TV
Lajme

Deputeti i 6+ i bashkohet Listës Serbe në Kuvend

deputeti-i-6+-i-bashkohet-listes-serbe-ne-kuvend

Listës Serbe i bashkohet edhe një deputet i Kuvendit të Kosovës.

Adem Hodza, ka kaluar nga Grupi Parlamentar 6+ në atë të Listës Serbe, rrjedhimisht GP 6+ është shuar.

Lajmin e ka konfirmuar nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci,

“Adem Hodza ka njoftuar me shkrim se është tërhequr nga Grupi Parlamentar 6+ dhe i është bashkëngjitur Listës Serbe”, tha Nagavci në Kuvend.

“Grupi Parlamentar 6+ nuk ekziston më”, shtoi ajo.

Grupi Parlamentar 6+ përbëhej nga deputetët e komuniteteve pakicë, si: boshnjakë, turq, goranë e romë.

Të ngjajshme

Valdete Daka sqarohet për vendimin për thirrje në telefon të mërgimtarëve

albswiss.com

Dalin detaje për vdekjen e policit dhe vajzës në Prizren

albswiss.com

Ministria e Shëndetësisë përfiton 800 mijë euro nga Japonia për të blerë pajisje mjekësore

albswiss.com