Alb'swiss TV
Lajme

Detaje të reja, familjarët tregojnë si u gjet 28-vjeçari

detaje-te-reja,-familjaret-tregojne-si-u-gjet-28-vjecari

Familjarët japin detaje nga gjetja e 28-vjeçarit nga Malisheva.

Jetmir Rudi, i cili ishte ditur i zhdukur që nga pasditja e së shtunës, është gjetur nga familjarët e tij këtë të diele rreth orës 18:00.

28 vjeçari, për 25 orë nuk u lajmërua tek familjarët, të cilët raportuan rastin në polici, ata në mëngjesin e kësaj të diele nisën kërkimet bashkë me policinë në zonat rreth fshatit Rud të Malishevës.

Pikërisht në këtë fshat ai u gjet, gjithnjë sipas familjarëve në gjendje të mirë shëndetësore por pak i shqetësuar.

Njëri nga të afërmit e tij ka treguar për Klan Kosova se ata dhe policët e kishin kërkuar në të njëjtën rrugë Jetmirin gjatë tërë ditës, por ai nuk ishte parë nga familjarët andaj dyshojnë se dikush e ka sjellë më vonë aty.

Ndërkohë zyrtarët policorë nuk kanë arritur akoma ta intervistojnë Jetmir Rudin për të mësuar nëse ai vërtetë është rrëmbyer dhe detajet tjera nga zhdukja e tij meqë aktualisht ai është duke u trajtuar në QKUK.

Të ngjajshme

PZAP tregon se a ka pasur ankesa deri më tani në procesin zgjedhor në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

albswiss.com

Qetësohet situata me koronavirus në Kosovë, ky është bilanci i fundit

admin

Veliut si bëjnë përshtypjes sondazhet, thotë se po punojnë të dalin të parët

albswiss.com