Alb'swiss TV
Lajme

Dorëhiqet anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës

dorehiqet-anetari-i-kryesise-se-aleances-per-ardhmerine-e-kosoves

Ka dhënë dorëheqje një anëtar i Kryesisë së AAK-së.

Besim Demi ka dhënë dorëheqje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Ai kishte qenë anëtar i Kryesisë së AAK-së, ndërsa sonte njoftoi dorëheqjen disa orë pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie, njofton Klan Kosova.

“Nuk jam më pjesë e AAK-së”, ka shkruar ai shkurt në Facebook.

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, AAK-ja menjëherë ka mbajtur mbledhje të Kryesisë dhe deri më tani janë 14 kandidatë për deputetë dhe lista është ende duke u hartuar.

Të ngjajshme

Vjosa Osmani thotë se do të shfuqizohet dekreti që e bëri djalin e Haxhi Shalës konsull.

albswiss.com

Pas publikimit të përgjimit ku Nagavci flet për Osmanin vjen reagimi i parë nga LDK

albswiss.com

Në Fushë Kosovë vidhet kasaforta me rreth 8 mijë euro

albswiss.com