Dortmund merr lajmin katastrofal para ndeshjes me Bayernin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Dortmund merr lajmin katastrofal para ndeshjes me Bayernin

dortmund-merr-lajmin-katastrofal-para-ndeshjes-me-bayernin

Probleme për Dortmundin para ndeshjes me Bayernin, Reyna, Sancho dhe Guerreiro nuk kanë udhëtuar me skuadrën.

Borussia Dortmund do të udhëtojë në Munich për tu përballur me Bayern Munichun në kaudër të xhiros së 24-të të Bundesligës.

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund do të përballen në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës.

Kjo pritet të jetë një sfidë e madhe për Bayernin, duke llogaritur në cilësinë dhe talentin e lojtarëve të Dortmundit.

Por, sipas gazetarit gjerman i cili angazhohet tek “Goal Deutchland”, Ronan Murphy, Dortmundi do të jetë i penalizuar nga mungesa të mëdha.

Sipas gazetarit, Jadon Sancho, Giovanni Reyna dhe Raphael Guerreiro nuk kanë udhëtuar me skuadrën dhe nuk do të jenë të gatshëm të paraqiten ndaj Bayernit.

Ndeshja do të zhvillohet nesër në orën 18:30, Bayern qëndron në vendin e parë me 52 pikë, ndërsa Dortmund mban pozitën e pestë me 39 pikë.

Të ngjajshme

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

albswiss.com

Ndeshja ndaj Leeds, Tuchel me deklaratë të papritur për Mendyn

albswiss.com

Bennacer me këtë deklaratë ‘shashtris’ tifozët e Milanit

albswiss.com