Alb'swiss TV
Lajme

Driton Selmanaj hyn në seancë, ky është veprimi i deputetëve të Vetëvendosjes

driton-selmanaj-hyn-ne-seance,-ky-eshte-veprimi-i-deputeteve-te-vetevendosjes

Driton Selmanaj në seancë, nuk e pengojnë deputetët e VV-së.

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj është duke marr pjesë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Ai nuk është penguar nga Lëvizja Vetëvendosje, edhe pse nga kjo parti Selmanaj është shpallur person i padëshirueshëm në Kuvendin e Kosovës.

Kjo pas deklaratave të tij drejtuar për deputeten e VV-së, Saranda Bogujevci, shkruan Express.

Saranda Boguejvci e ftuar në emisionin “Frontal” në T7 pati thënë se këto deklarata e kanë fyer më shumë se gjithçka tjetër.

“Unë jetoj me atë pjesë çdo ditë, msohesh me gjet mënyrën me jetu nuk e harron kurrë, nuk largohet, bohet pjesë e jotja dhe une do të jetoj me këtë pjesë deri sa të vdes. Deklarata e Driton Selmanajt, zv.kryeminstër i Kosovës thotë se kanë fyer më shumë se gjithçka tjetër”, ka thënë Bogujevci.

Ndërsa, Selmanaj ka thënë se është keqinterpretuar deklarata e djeshme në Pressing për Saranda Bogujevcin.

Të ngjajshme

Eksperti amerikan: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

albswiss.com

Lista Serbe sërish i fiton zgjedhjet në Mitrovicën Veriore

albswiss.com

Sondazhi i fundit: Kurti më i preferuari për kryeministër, Hoti para Vjosës

albswiss.com