Alb'swiss TV
Lajme

E dhimbshme, 29 vjeçarja shtatzënë vdes nga Covid-19 në QKUK

e-dhimbshme,-29-vjecarja-shtatzene-vdes-nga-covid-19-ne-qkuk

Një 29-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë nga koronavirusi në QKUK.

Ka ndërruar jetë sot një grua 29-vjeçare nga koronavirusi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

E ndjera ka qenë shtatzënë në javën e 27-të, dhe ndonëse ka qenë nën monitorimin e konziliumit mjekësor, nuk është arritur të shpëtohet as foshnja.

Lidhur me rastin Express ka tentuar të bisedojë me drejtoreshën e Infektivës, Lindita Ajazaj-Berisha, por e njëjta nuk iu është përgjigjur thirrjeve telefonike. As nga zyra për informim e QKUK-së nuk kanë folur për rastin.

Të ngjajshme

Infermierët paralajmërojnë veprime sindikale, të pakënaqur me vendimin e Qeverisë

albswiss.com

Policia në kërkim të këtij personi, dyshohet për grabitje në Prishtinë, nëse e shihni thirrni këtë numër

albswiss.com

Tahiri e quan të çuditshëm vendimin e Kushtetueses: Nuk e dimë a jemi ende qeveri në detyrë apo si?

albswiss.com