Alb'swiss TV
Sport

E papritur: Një tjetër finale McGregor vs Khabib

e-papritur:-nje-tjeter-finale-mcgregor-vs-khabib

Mc Gregor dhe Khabib mund të ndeshen edhe një herë.

Njëri prej dueleve më të përfolura më parë ishte padyshim ai në mes të Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, i zhvilluar para disa viteve. Një finale e tillë mund të përsëritet, në rast se McGregor fiton më 23 janar kundër Dustin Porier

Conor McGregor pritet që t’i kthehet ringut të UFC në janar të vitit të ardhshëm ku do të përballet me Dustin Porier nga Irlanda.

Të dy luftëtarët e sporteve të kombinuara luftarake janë në kategorinë e lehtë, një kategori që është edhe Khabib Nurmagomedov.

Kujtojmë se Khabib është kampion i padiskutueshëm në këtë peshë të UFC.

Megjithatë, vlenë të theksojmë se Khabib pas ndeshjes se fundit ka shpallur pensionimin nga UFC.
Por, kështu nuk mendon presidenti i UFC, Dana Ëhite. Ai ka thënë se rusi mund të rikthehet në ring edhe për një përballe të fundit.

Në rast se McGregor e mposht Porier më 23 janar, atëherë është e mundur të këtë një përballje të re në mes të McGregor-Khabib.

Të ngjajshme

“Juventusi duhej ta transferonte Ibrahimovicin, do ishte partneri i duhur për Ronaldon”

albswiss.com

Alaves – Barcelona : Formacionet zyrtare

albswiss.com

Fiton Borussia Dortmund

albswiss.com