Alb'swiss TV
Lajme

Ejupi: Vrasësi i Tahir Zemajt është brenda LDK’së

ejupi:-vrasesi-i-tahir-zemajt-eshte-brenda-ldk’se

Florim Ejupi thotë se vr;asësi i Tahir Zemaj është brenda LDK-së.

Florim Ejupi që akuzohet nga Aleksandër Vuçiq për vr;asjen e Oliver Ivanoviqit, ka thënë se vr’asësi i Tahir Zemajt është brenda LDK’së.

Analistët në studio e pyetën Ejupin për vr’asësin e Zemajt për shkak se për këtë vr’asje akuzohet vet Ejupi.

“Nuk është në interesin e Armend Zemaj ta zbulojë kush e v’rau Tahir Zemajn sepse i dalin njerëzit e tij. Nuk po them njerëzit shumë afër tij, por larg nuk shkon. E kam fjalën për njerëzit e partisë së vet”, ka thënë Ejupi në Dukagjin.

Florim Ejupi ishte arrestuar edhe në vitin 2014-të pas dëshmisë së të burgosurit Shkumbin Mehmetaj, që i ngarkonte atë dhe Bajram Kiçmarin për vr’asjen e dy policëve: një polici të UNMIK-ut dhe një polici të Kosovës.

Të ngjajshme

E dhimbshme: Kjo është 19-vjeçarja nga Gjilani që u gjet e vdekur në lis

albswiss.com

Çka parasheh Projektligji për rimëkëmbje ekonomike?

albswiss.com

Hoti për Vjosa Osmanin: S’ka të ardhme politike jashtë LDK-së, një ditë do të kthehet

albswiss.com