Alb'swiss TV
Lajme

Është futur në ‘zonën e kuqe’, ja si duket Prishtina me orë policore

eshte-futur-ne-‘zonen-e-kuqe’,-ja-si-duket-prishtina-me-ore-policore

Po vazhdojnë të zbatohen masat anti-Covid në vendin tonë.

Qeveria e Kosovës, Prishtinën e ka futur në “zonën e kuqe” për shkak të numrit të madh të rasteve me koronavirus.

Si rrallëherë, Prishtina është e “vdekur” këtë mbrëmje.

E gjithë kjo atmosferë e zymtë dhe pa asnjë qytetarë rrugëve të kryeqytetit është për shkak të masave që ka marrë Qeveria e Kosovës kundër përhapjes së koronavirusit.

Prishtina është komuna me më së shumti raste me koronavirus dhe kjo ka bërë që të jetë edhe në “zonën e kuqe”, apo zonën me rrezikshmëri të lartë në bazë të vendimit të Qeverisë së Kosovës.

Sipas këtij vendimi, komunat që janë me rrezikshmëri të lartë nga ora 19:00 e deri në orën 05:00, ndalohet çdo aktivitet i bizneseve si dhe lëvizja e qytetarëve.

Më poshtë u sjellim fotografi nga disa pjesë të kryeqytetit.

Të ngjajshme

Voton Nxehmi Rudari, ju bën thirrje llapjanëve që të dalin në zgjedhje

albswiss.com

Ben Meir: Marrëveshja e 4 shtatorit vetëm sipërfaqësore, s’ka asnjë përmirësim mes Kosovës e Serbisë

albswiss.com

Pas infektimit me koronavirus, vdes oficeri doganor

albswiss.com