Alb'swiss TV
Lajme

Fillon dekorimi i kryeqytetit për festat e fundvitit

fillon-dekorimi-i-kryeqytetit-per-festat-e-fundvitit

Ka nisur dekorimi i Prishtinës për festat e fundvitit.

Zbukurimi që do të bëhet nga Komuna e Prishtinës me kontratën kornizë për 3 vjet të nënshkruar më 2019 e kap shifrën e 150 mijë eurove.

Kompania e kontraktuar do të dekorojë sheshet derisa kompanitë private dhe bankat mund të dekorojnë rrugët e tjera.

Këtë vit për shkak të pandemisë, kryetari Shpend Ahmeti kishte pyetur qytetarët në facebook nëse duan që qendra të dekorohet ku shumë prej tyre ishin përgjigjur pozitivisht.

Këtë pamje pritet ta keq kryeqyteti për fundvit…

Të ngjajshme

Krasniqi: E ftojmë edhe një herë Kurtin në debat, pa Hotin

albswiss.com

Serbia kërkon Asociacion me kompetenca ekzekutive

albswiss.com

Ja çka përmban raporti i OKB-së për Kosovën

albswiss.com