Fitore e leht e Milanit ndaj Hellas Veronas – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Fitore e leht e Milanit ndaj Hellas Veronas

fitore-e-leht-e-milanit-ndaj-hellas-veronas

Milan rikthehet te fitorja, mposht Hellas Veronan.

AC Milan pas disa rezultateve jo pozitive në garën për titull, ka arritur të gjejë rrugën drejt fitores.

“Rossonerët” mposhtën në udhëtim Hellas Veronan, me rezultat 0 – 2, shkruan lajmi net.

Ishte Krunic që zhbllokoi shifrat pas 27 minutave lojë, rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

Në pjesën e dytë, Milan vazhdojë me ritmin e njëjtë dhe Diego Dalot arriti të dyfishoi rezultatin, me të cilin u mbyll ndeshja (50′).

Me këtë fitore, Milan vazhdon të ndjekë Interin duke u renditur në pozitën e dytë me 59 pikë, tri më pak se rivali lokal, derisa Verona renditët në pozitën e tetë me 38 sosh.

Të ngjajshme

Liverpool 0-1 Fulham, Salah me vlerësimin më të ulët

albswiss.com

Messi vjen me ‘rekord’ të ri, a e priste këtë lojtari?

albswiss.com

Trajneri i Kosovës: Nuk më intereson se çfarë bën Enrique, por se si të përgatis ekipin tim

albswiss.com