Formacionet zyrtare: Roma – Genoa – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Genoa

formacionet-zyrtare:-roma-–-genoa

Roma – Genoa, formacionet zyrtare.

AS Roma do ketë përballë Genoan në kuadër të xhiros së 26-të të Serie A.

Roma do të ndeshet me skuadrën në formë, Genoan, transemton lajmi net.

“Giallorossët” kërkojnë të mos bëjnë gabime dhe të rrinë në zonën e Ligës së Kampionëve. Por, Paulo Fonseca do të hyjë në këtë ndeshje me shumë mungesa.

Dzeko, Calafiori, Ibanez, Kumbulla, Santon dhe Veretout do të mungojnë shkaku i lëndimeve.

Për Genoan, Pellegrini dhe talenti, Rovella nuk do jenë të gatshëm.

Roma gjendet në pozitën e pestë me 47 pikë, ndërsa Genoa mban pozitën e 13-të me 27 pikë.

Formacionet zyrtare të klubeve.

AS Roma: Lopez, Mancini, Cristante, Smalling, Carsdorp, Diawara, Pellegrini, Peres, Pedro, El Shaarawy, Mayoral.

Genoa: Marchetti, Masiello, Radovanovic, Criscito, Ghighlione, Strootman, Badelj, Zajc, Zappacosta, Destro, Piaca.

Të ngjajshme

Napoli me shumë mungesa ndaj Milanit

albswiss.com

U kritikua shumë, shpjegohet në detaje logoja e re e FFK-së

albswiss.com

Dy raste të reja me koronavirus në Premierligë

albswiss.com