Alb'swiss TV
Sport

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Napolit

formacioni-i-mundshem-i-milanit-kunder-napolit

Milan do të rifillojë aksionin pas ndërprerjes ndërkombëtare me një udhëtim në Stadio San Paolo për t’u përballur me Napolin.

Milani do të jetë pa anësorin Rafael Leao për ndeshjen në Napoli pasi ai ka pësuar një problem në kofshën e tij që ka të ngjarë ta mbajë atë jashtë për dy javë, por ndoshta lajmi më i madh është se Daniele Bonera do të jetë trajneri i pavarur si Stefano Pioli dhe ndihmësi i tij Giacomo Murelli të dy kanë Coronavirus.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Milani ka të ngjarë të rreshtohet me Donnarumma në golin e mbrojtur nga katër mbrojtës të Kalabrisë, Kjaer, Romagnoli dhe Theo Hernandez.

Franck Kessie dhe Ismael Bennacer do të jenë para tyre, me Saelemaekers në krahun e djathtë, Rebic në krahun e majtë dhe Calhanoglu prapa qendërsulmuesit Ibrahimovic, i cili shënoi gjatë fitores së fundit të Milanit në San Paolo 10 vjet më parë.

Formacioni i mundshëm i Milanit (4-2-3-1): Donnarumma; Kalabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic.

Formacioni i mundshëm i Napolit (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Bakayoko, Elmas; Lozano, Mertens, Insigne. /ORAinfo/

Të ngjajshme

Klopp jep lajmin e keq për tifozët e Liverpool

albswiss.com

Dridhet bota e futbollit, ky ekip po e kërkon Ramosin!

albswiss.com

Ky ishte debati që kishte Setien dhe Messi pas ndeshjes kundër Celta Vigos

albswiss.com