‘Fshesa’ Milan kap edhe Romagnolin – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

‘Fshesa’ Milan kap edhe Romagnolin

‘fshesa’-milan-kap-edhe-romagnolin

Kërkesat e larta, Milan konsideron shitjen e Romagnolit.

Kapiteni Alessio Romagnoli nuk është duke kaluar kohë të mirë te AC Milan.

Shkaku i paraqitjeve jo të mira kohëve të fundit, kapiteni i “Rossonerëve” ka humbur pozitën në formacionin bazë, por ky nuk është problemi i vetëm për të, përcjellë lajmi net.

Sipas Gazzetta dello Sport, në fakt, Romagnoli është duke hasur probleme edhe në rinovimin e kontratës.

Kontrata e lojtarit skadon në qershorin e vitit 2022, derisa thuhet se ka kërkuar 6 milionë euro për sezon.

Milan assesi s’do pranojë të paguajë këtë pagë të lartë dhe në rast se lojtari nuk i ndryshon kërkesat, atëherë do konsiderojnë shitjen e tij.

Të ngjajshme

Krejt kombëtarja e Lituanisë nuk kushton sa Muriqi, statistikat e favorizojnë dukshëm Kosovën

albswiss.com

Inter dhe Chelsea shkëmbejnë yjet

albswiss.com

Trajneri i Suedisë shpreson t’i shënojnë Kosovës shumë gola

albswiss.com