Gabon Atletico, barazon me Getafen – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Gabon Atletico, barazon me Getafen

gabon-atletico,-barazon-me-getafen

Atl Madrid gabon sërish, barazon me Getafen

Atletico Madrid është ndeshur me skuadrën e Getafes në kuadër të xhiros së 27-të të La Ligas.

Presioni për të mbajtur kreun e La Ligas si duket nuk është duke i bërë mirë Atletico Madridit, kjo pasi në pjesën e parë nuk arritën të shënojnë dhe u ndëshkuan dy lojtarë, transmeton lajmi.net.

Savic dhe Gimenez u ndëshkuan me kartonë të verdhë në min 45+

Pjesa e parë përfundoi pa gola.

Në pjesën e dytë, Simeone reagoi me katër zëvendësime por që nuk arritën të japin fryte.

Mbrojtësi i Getafes, Nyom u përjashtua nga loja në min (71’) duke i dhënë një mundësi të artë që 20 minuta të jetë me një lojtar më shumë.

Rezultati përfundimtar, Getafe 0-0 Atletico Madrid.

Tani, “Los Colchoneros” kanë 63 pikë në vendin e parë, ndërsa Getafe ka 28 pikë dhe mban vendin e 15-të.

Të ngjajshme

Betim Fazliji ftohet për ndeshjet e muajit mars nga Kosova

albswiss.com

Lega Serie A merr vendim të papritur për ndeshjen Inter – Sassuolo

albswiss.com

Me këto fanella do të luaj Kosova sonte kundër Suedisë

albswiss.com