Alb'swiss TV
Sport

Gattuso – Napoli, vjen lajmi i shmëpritur

gattuso-–-napoli,-vjen-lajmi-i-shmepritur

Gattuso do të vazhdojë të jetë trajner i Napolit.

Sot është duke u luajtur ndeshja ndërmjet AS Roma dhe Young Boys në kuadër të xhiros së pestë të Europa League.

Para ndeshjes, Drejtori Sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli, pranoi se Gennaro Gattuso, trajneri i Napolit ka rinovuar kontratën me klubin, poashtu edhe Lorenzo Insingne ‘Duhet të ngrejë moralin e ekipit’ duke shpjeguar karakterin e Insignes.

‘E di se avokatët kanë kontaktuar, kemi arritur marrëveshje dhe është nënshkruar gjatë kësaj jave’, tha Giuntoli për ‘SkySportsItalia’ për kontratën e Gattusos, transmeton lajmi.net.

‘Insigne ndjen më së shumti përgjegjësi në ekip, ngritjet dhe rëniet më shumë se të tjerët’, tha ai.

‘Rino ka thënë se ai është një nga lojtarët më të mirë në Itali, ai duhet të ketë karakterin që të ngrejë moralin e ekipit në të mirë e në të keq’, përfundoi Giuntoli.

Të ngjajshme

Matip i Liverpoolit luan me dorë, VAR ia mohon Leicesterit një penallti të pastër

albswiss.com

Alaba – Inter, vjen lajmi i papritur

albswiss.com

Krahasimi qesharak i Contes: Interi si Liverpooli

albswiss.com