Gattuso pas eliminimit të Napolit: Nëse dikush duhet të jap përgjegjësi, ai jam unë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Gattuso pas eliminimit të Napolit: Nëse dikush duhet të jap përgjegjësi, ai jam unë

gattuso-pas-eliminimit-te-napolit:-nese-dikush-duhet-te-jap-pergjegjesi,-ai-jam-une

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, ka reaguar pas eliminimit të Napolit nga Europa League.

Napoli triumfoi në ndeshjen kthyese, por në ndeshjen e parë, Granada kishte fituar me dy gola avantazh.

Napoli triumfoi me rezultatin 2-1 dhe e humbi ndeshjen.

“Kemi marrë një gol absurd edhe sonte, ishim tre kundër një. Pas kësaj nuk pashë ndonjë aksion të Granadas, duhet të jemi të kënaqur me këtë që kemi bërë”, tha ai.

“Në këto ndeshje kemi treguar diçka më shumë se ata”, tha Gattuso.

“Nëse dikush duhet të jap përgjegjësi, ai jam unë. Skuadra duhet të qëndrojë e qetë sepse unë jam përgjegjës”, përfundoi Gennaro Gattuso.

Të ngjajshme

Këto janë fanellat e reja të Përfaqësueses së Kosovës

albswiss.com

Antonio Cassano e ngrit në ‘qiell’ këtë lojtar të Milanit

albswiss.com

Liverpooli arrin fitore të thellë ndaj Arsenalit

albswiss.com