Alb'swiss TV
Lajme

Gazetari Valon Syla flet për herë të parë pas sulmit fizik ndaj tij

gazetari-valon-syla-flet-per-here-te-pare-pas-sulmit-fizik-ndaj-tij

Valon Syla flet për herë të parë pas sulmit fizik ndaj tij.

Gazetari dhe publicisti, Valon Syla, ka folur për herë të parë pas sulmit fizik që i është bërë sot rreth orës 12:00 në Prishtinë, duke bërë të ditur se nuk ka ndonjë lëndim serioz.

Ai ka thënë se nuk ka ndonjë lëndim serioz, ndërsa ka qenë në polici për ta denoncuar rastin.

Syla ka thënë se është sulmuar nga tre persona, por se vet kishte refuzuar që të përleshet me agresorët, dhe se është përvjedhur për të njoftuar policinë.

“Nuk kam ndonje lendim serioz. Isha ne polici edhe i dergova te vendi i ngjarjes. Kamera ka aty dhe shpejtë e gjejne kush eshtë… ishin tre vetë… ndoshta dikush prej tyre edhe ka gjiruar me telefon… por nuk desha te ndeshem… u përvjedha dhe e lajmerova policinë… të presim se kush qenka sulmuesi”, ka thënë Syla në një prononcim për media.

Ndryshe, gazetari Syla, është sulmuar fizikisht sot në Prishtinë, saktësisht në afërsi të lagjes “Pejton” në Prishtinë.

“Rreth orës 12:00 kemi pranuar informatën se një person është sulmuar fizikisht në lagjen Pejton në Prishtinë. Menjëherë në vendngjarje kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe po merren me rastin”, kanë bërë të ditur nga Policia.

Të ngjajshme

Në këtë gjendje, gjendet 28-vjçari nga Malisheva, që u tha se u rrëmbye

albswiss.com

Masat e reja anti-Covid, Kryeministri Hoti ka një porosi për qytetarët

albswiss.com

Gecaj i LDK-së i quan adoleshentë deputetët e Vetëvendosjes

albswiss.com