Alb'swiss TV
Sport

Granit Xhaka merr vendim për të ardhmen e tij!

granit-xhaka-merr-vendim-per-te-ardhmen-e-tij!

Granit Xhaka refuzon të largohet nga Arsenali.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, s’ka dëshirë që të largohet nga Arsenali dhe do të refuzojë çdo ofertë që vjen nga Interi, raporton “Calciomercato”.

Reprezentuesi i Zvicrës është përfolur se në janar mund të kalojë në Itali, si pjesë e një shkëmbimi me Christian Eriksenin, por sipas raportimeve të fundit lojtari ka refuzuar një ide të tillë.

28-vjeçari vitin e shkuar pati telashe me tifozët e Arsenalit dhe ishte afër largimit, por ardhja e trajnerit Mikel Arteta e bindi të qëndronte në Londër.

Megjithatë, ai humbi shiritin e kapitenit.

Të ngjajshme

Mësohet se a do të ketë tifozë në ndeshje të Premierligës

albswiss.com

Barcelona – Juventus, formacionet e mundshme

albswiss.com

Hakan Calhanoglu dridh Milanin me kërkesën e tij!

albswiss.com