Haaland thyen këtë rekord në Ligën e Kampionëve – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Haaland thyen këtë rekord në Ligën e Kampionëve

haaland-thyen-kete-rekord-ne-ligen-e-kampioneve

Haaland thyen një rekord në Ligën e Kampionëve.

Erling Haaland pas dy golëshit të shënuar në natën e sotme ndaj Sevillas, ka thyer një rekord në Ligën e Kampionëve.

Norvegjezi ka arritur që të shënoi dy gola në ndeshjen e cila po zhvillohet aktualisht mes Borussia Dortmund dhe FC Sevillas.

Ai është bërë lojtari më i ri (20 vjeç) ndonjëherë që ka shënuar 20 gola në Ligën e Kampionëve.

E ardhmja e Haaland po vlerësohet të jetë e siguruar, ku edhe shumë klube kanë shprehur interesim për të siguruar shërbimet e tij.

Të ngjajshme

Strategjia e Simeones për ta mposhtur Real Madridin

albswiss.com

Zinedine Zidane shmang komentet për Cristiano Ronaldon

albswiss.com

Kosova po fiton në “Fadil Vokrri”, shënohet goli i 2-të

albswiss.com