Henderson apo De Gea? Njëri duhet të largohet nga Man Utd – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Henderson apo De Gea? Njëri duhet të largohet nga Man Utd

henderson-apo-de-gea?-njeri-duhet-te-largohet-nga-man-utd

Njëri duhet të largohet nga Manchester United

Edhe pse për momentin është thjesht një ide, më i dëmtuari nga kjo situatë do të dilte pa dyshim portieri spanjoll, De Gea. Henderson shihet nga drejtuesit e “Djajve të Kuq” si alternativë e besueshme për të ardhmen.

Tashmë 23 vjeç, ai ka qenë në hijen e De Gea, pavarësisht nga fakti se disa herë ka pasur shumë dyshime mbi spanjollin.

De Gea është bërë baba së fundi dhe nuk ka qenë i pranishëm në seancat stërvitore, duke i dhënë mundësi “gardianit” anglez të luajë titullar në disa takime. Ajo që do të ndodhë në të ardhmen do të varet kryesisht nga performanca e tij në këto ndeshje.

Nëse Henderson do ta bindë trajnerin norvegjez Solskjaer, atëherë do të jetë momenti për ndryshim cikli në portën e Manchester United.

Në të kundërt, De Gea madje do të kthehej numri 1 i portës, me mision bindjen e stafit teknik në këtë pjesë të fundit të sezonit, në të cilin United po luan asgjë më pak sesa pjesëmarrjen në Champions League edicionin e ardhshëm.

Të ngjajshme

Icardi rikthehet në Serie A

albswiss.com

Tomori i jep lajmin e madh Milanit

albswiss.com

Kosova niset sot drejt Spanjës

albswiss.com