Alb'swiss TV
Lajme

Hoti: Po shqyrtojmë vendosjen e kufizimeve në udhëtimet drejt Anglisë pas paraqitjes së llojit të ri të koronavirusit

hoti:-po-shqyrtojme-vendosjen-e-kufizimeve-ne-udhetimet-drejt-anglise-pas-paraqitjes-se-llojit-te-ri-te-koronavirusit

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka thënë që janë në shqyrtim të vendosjes së kufizimeve në udhëtimet Angli – Kosovë dhe anasjelltas.

Kjo për shkak të paraqitjes së mutacionit të ri të koronavirusit në këtë shtet, shkruan Gazeta Express.
“Ndërkohë që po flasim është debutuar në mënyrë elektronike masat të cilat janë konsultuar me profesionist6ë shëndetësorë, dy herë edhe me shoqatat e gastronomisë edhe me grupet e tjera. Mutacioni i këtij virusi tanimë është paraqitur në Angli dhe ne jemi duke ndjekur protokollet e njëjta siç i kanë ndjekur edhe vendet e tjera. Besoj që së shpejti do të vendosim kufizime në lëvizjet nga Kosova drejt Anglisë. Jemi duke i ndjekur protokollet”, ka thënë më tutje Hoti”, ka thënë ai.

Hoti poashtu është deklaruar edhe për vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me vlefshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi.

Të ngjajshme

Kelmendi: Nuk ka islam politik në Kosovë, vetëm parti politike pro ose kundër parimeve islame

albswiss.com

COVID-19 mbyll edhe një shkollë në Prishtinë

albswiss.com

Kryeministri Hoti tregohet i ashpër me Selimin pasi kërkoi ndërprerjen e dialogut

albswiss.com