Alb'swiss TV
Lajme

Hoxhaj komenton ngjarjet që ndodhën sot në Podujevë në mes të LDK-së dhe VV-së

hoxhaj-komenton-ngjarjet-qe-ndodhen-sot-ne-podujeve-ne-mes-te-ldk-se-dhe-vv-se

Hoxhaj thotë se kalicioni i shpresës u shndërrua sot në koalicion të grushteve në Podujevë.

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka komentuar ngjarjet që ndodhën sot në Podujevë në mes të LDK-së dhe VV-së.

Enver Hoxhaj ka thënë se e vetmja parti politike që ka kandidat serioz për kryetar të komunës së Podujevës

“Ajo që ndodhi sot në ditën e fundit të fushatës në Podujevë, tregoi se koalicioni i shpresës u shndërrua sot në koalicion të grushteve”, ka thënë Hoxhaj.

“E vetmja parti politike që ka kandidat serioz për kryetar të komunës së Podujevës. Personalisht kam qenë në këto 20 vitet e fundit në Podujevë, por këto 3 javët e fundit më shpesh.

Ai ka thënë se Ka folur me shumë qytetarë, bashkë me Naim Fetahun, e cila është paralagje e Prishtinës ka mbetur në një gjendje të mjerueshme, sikur të ishte në vitin 2000.

Të ngjajshme

Kryediplomati gjerman flet për dialogun Kosovë-Serbi: Nuk ka asnjë alternativë tjetër përveç marrëveshjes gjithëpërfshirëse

albswiss.com

“Insistuese për Specialen ishte Rusia – Nëse s’do themelohej nga Kosova, do e bënte OKB-ja”

albswiss.com

Milaim Zeka: Është konfirmuar aktakuza ndaj Fatmir Limajt, Sylejman Selimit dhe Sabit Gecit

albswiss.com