Alb'swiss TV
Sport

I jepet lamtumira e fundit legjendës Diego Maradona!

i-jepet-lamtumira-e-fundit-legjendes-diego-maradona!

Në një Ceremoni private, sot i është dhënë lamtumira e fundit legjendë së futbollit botëror dhe atij argjentinas, Diego Maradonas.

60-vjeçari nuk ia doli t’i shpëtoi një arresti kardiak, kshtu që mbylli sytë për të lënë prapa vetit një krijimtari të madhe që nuk harrohetkurrë.

Të enjten, trupi i tij i pajetë ishte vendosur në objektin e qeverisë, ku mijëra persona arritën t’i bëjnë nderimet e fundit idhullit të tyre.

Nga aty, trupi i tij u nis drejt varrezave në periferi të Bounes Aires, ku do të bëjë pushimin e përjetshëm.

Të ngjajshme

Pas Manchester Unitedit edhe PSG pëson humbje

albswiss.com

Trajneri i njohur rezulton pozitiv me koronavirus

albswiss.com

Shkëmbimi i madh Inter – Arsenal

albswiss.com