I pafat Neymar, humb edhe ndeshjen kthyese ndaj Barcelonës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

I pafat Neymar, humb edhe ndeshjen kthyese ndaj Barcelonës

i-pafat-neymar,-humb-edhe-ndeshjen-kthyese-ndaj-barcelones

Transferimi më i shtrenjtë i PSG-së, Neymar pritet të mungojë edhe në ndeshjen kthyese kundër Barcelonës.

Braziliani nuk ishte i pranishëm në fitoren ndaj Barcelonës në “Camp Nou” (1-4), por tani ‘rrezikon’ edhe kthyesen në “Parkun e Princave”.

Sipas mediave franceze, lëndimi i Neymar është duke vazhduar dhe pavarësisht që është rikthyer në stërvitje nuk do jetë i gatshëm për sfidën ndaj katalunasve, përcjell lajmi.

Ende s’është konfirmuar nga Pochettino ose ndonjë zyrtar i PSG-së, por mediat franceze spekulojnë se Neymar vazhdon të këtë probleme në gju.

Ndërkohë, PSG do përballet me Barcelonën javën e ardhshme, me saktësisht me 10 mars me fillim nga ora 21:00.

Të ngjajshme

Mbappe shënon, Start i mrekullueshëm i PSG-së, Neymar asiston

albswiss.com

Iu hoqën pasaportat diplomatike, De Biasi: Ndoshta duhet të kthej edhe “Urdhërin e Skënderbeut”

albswiss.com

Solksjaer jep lajmin e keq për Martial

albswiss.com