Ibrahimovic është rikthyer te Kombëtarja e Suedisë, pritet të luaj kundër Kosovës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ibrahimovic është rikthyer te Kombëtarja e Suedisë, pritet të luaj kundër Kosovës

ibrahimovic-eshte-rikthyer-te-kombetarja-e-suedise,-pritet-te-luaj-kunder-kosoves

Më nuk është mundësi, tani është realitet. Sipas “Sky Sport”, sulmuesi i AC Milanit, Zlatan Ibrahimovic është ftuar nga Kombëtarja e Suedisë për ndeshjet e muajit mars.

Suedezi është larguar nga Kombëtarja që nga viti 2016 në Kampioatin Evropian.

Por, sulmuesi ka vendosur të rikthehet. Janne Andersson, trajneri i Suedisë ka pranuar kërkesën e tij dhe Zlatan është rikthehet te Kombëtarja e Suedisë, transmeton lajmi.

Kjo nënkupton që sulmuesi do përballet me Kosovën në “Fadil Vokrri” këtë muaj.

Të ngjajshme

Championsi vazhdon pa Lionel Messin e Cristiano Ronaldon

albswiss.com

Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë

albswiss.com

Kjo është rënditja tabelare në Superligë pas javës së 27-të

albswiss.com