Ilicic po transferohet te rivali i Atalantas – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ilicic po transferohet te rivali i Atalantas

ilicic-po-transferohet-te-rivali-i-atalantas

Ilicic largohet nga Atalanta, mirëpo jo nga Serie A.

Josip Ilicic pranë transferimit më të madh në karrierën e tij.

Pas prishjes së marrëdhënieve me Gasperinin, Josip Ilicic sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Atalanta.

Sherri filloi në ndeshjen me Real Madridin kur slloveni u aktivizua në pjesën e dytë, por luajti vetëm 30 minuta, pasi në minutën e 85-të u nxorr nga loja, me Gasperinin që aktivizoi Malinovskyn.

Siç raporton Calcio Mercato, Ilicic mund të mbetet në Serie A, pasiqë interesim për shërbimet e tij ka shfaqur Interi.

Antonio Conte e pëlqen shumë sulmuesin slloven dhe ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e tij.

Ilicic ka kontratë me Atalantan deri në vitin 2022, ndërsa Inter do të duhet të paguaj 10 milionë euro për kartonin e tij.

Të ngjajshme

Hysaj bëhet ‘mollë sherri’ mes Gattusos dhe presidentit të Napolit

albswiss.com

Për shkak të rasteve me koronavirus, shtyhet kjo ndeshje e rëndësishme

albswiss.com

Hernandez shkëlqeu, këto janë notat e lojtarëve Roma 1-2 Milan

albswiss.com