Alb'swiss TV
Lajme

Infektohet me koronavirus ministri Blerim Kuçi

infektohet-me-koronavirus-ministri-blerim-kuci

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi është infektuar me virusin COVID-19.

Ai tha se ishte rast kontakti dhe kësisoj është testuar dje, meqë rast edhe ka rezultuar pozitiv.

Ministri theksoi se është vetizoluar dhe se po ndjek udhëzimet e mjekëve, teksa punën po e vazhdon nga shtëpia.

Postimi i plotë:

Të nderuar qytetarë,

Pasi isha rast kontakti ditë më parë, dje u testova për COVID-19 dhe rezultova POZITIV.

Tashmë jam vetizoluar dhe po ndjek udhëzimet e mjekëve, teksa punën po e vazhdoj nga shtëpia.

Juve ju lutem të mbani maskën, respektoni distancën dhe të keni kujdes të shtuar.

Blerim Kuçi.

Të ngjajshme

Arben Gashi: U kry buxheti, u kry legjislatura

albswiss.com

Fillon nga Kosova zbatimi i marrëveshjes së Washingtonit për rrjetin 5G

albswiss.com

Eliot Engel nuk e lë rehat Gjykatën Speciale, bën këtë veprim

albswiss.com