Inter – Genoa, befasi në formaiconet zyrtare – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Inter – Genoa, befasi në formaiconet zyrtare

inter-–-genoa,-befasi-ne-formaiconet-zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare Inter – Genoa.

Interi do të përballet me Genoan në Giuseppe Meazza në kuadër të xhiros së 24-të të Serie A.

“Nerazzurrët” kërkojnë të marshojnë drejt titullit në Serie A dhe Genoa do jetë një sfidë e vështirë për ta, duke marrë parasysh formën e fundit të Genoas, transmeton lajmi.net.

Genoa në pesë ndeshjet e fundit ka regjistruar tre fitore dhe dy barazime, ndërsa Interi ka pesë fitore.

Për “Nerazzurrët” pritet të mungojnë Sensi dhe Hakimi.

Interi është në vendin e parë me 53 pikë, katër më shumë se Milani.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Inter: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Darmian, Barella, Brozovic, Eriksen, Perisic, Lukaku, Martinez.

Genoa: Perin; Goldaniga, Radovanovic, Zapata, Ghiglione, Melegoni, Rovella, Strootman, Czyborra, Pjaca, Scamacca.

Të ngjajshme

Barcelona triumfon pastër ndaj Sevillës

albswiss.com

U transferua me shumë bujë, ylli i madh kërkon largimin nga Man United

albswiss.com

Shkëmbim i bujshëm mes Juventusit dhe Barcelonës

albswiss.com