Inter ka gjetur zëvëndësuesin e Lukakut – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Inter ka gjetur zëvëndësuesin e Lukakut

inter-ka-gjetur-zevendesuesin-e-lukakut

Conte ka gjetur zëvëndësuesin e Lukakut.

Trajneri Antonio Conte në mënyrë të papritur ka gjetur emrin që do të ndihmojë skuadrën e tij në sulm dhe në këtë mënyrë të largojë Romelu Lukakun.

Bëhet fjalë për Adolf Hulian Gaicha i cili është i lindur në vitin 1999 në Cordoba të Argjentinës dhe prej janarit tashmë është pjesë e skuadrën italiane të Beneventos.

Talenti i gjatë 194cm dhe me një peshë prej 94 kg tek skuadra italiane erdhi nga skuadra ruse e CSKA Moscow dhe ka një kontratë deri në fund të këtij sezoni.

Argjentinasi me rrënjë gjermane nuk e gjeti veten në Rusi dhe tashmë Conte ka mundësinë për transferimin e tij gjatë kësaj vere për një shifër prej 11 milionë eurosh në rast se Benevento nuk dëshiron shërbimet e tij.

Të ngjajshme

Edhe pse u kualifikua Milani, Pioli i zhgënjyer me lojën

albswiss.com

Ylli i Napolit drejt largimit, Bayern duhet të jap 60 milionë euro

albswiss.com

Milan po e transferon yllin 30 milionësh nga Serie A

albswiss.com