Alb'swiss TV
Sport

Inter merr lajmin fantastik para ndeshjes kundër Monchengladbach

inter-merr-lajmin-fantastik-para-ndeshjes-kunder-monchengladbach

Ylli i Interit e mposht koronavirusin, i gatshëm për ndeshjen kundër Monchengladbach.

Interi u rikthye bindës në kampionat, pasi triumfoi me rezultatin e pastër 3:0 në një ndeshje të vështirë si ajo ndaj Sassuolos, ndërsa të martën e pret një tjetër përballje mjaft e rëndësishme, madje-madje vendimtare për ecurinë e skuadrës në Ligën e Kampionëve.

Kjo pasi zikaltrit do të udhëtojnë drejt Gjermanisë për përballjen me Borussia Monchengladbach, aty ku fitorja është detyrim për të ruajtur ende shanset për një kualifikim të mundshëm, ndërsa trajneri Antonio Conte ka marrë një lajm të mirë mëngjesin e sotëm.

Pas tamponit të dyshimtë dje, që e la jashtë ndeshjes me Sassuolon, mesfushori kroat Marselo Brozovic ka rezultuar negativ paraditen e sotme dhe i është bashkuar menjëherë grupit për t’u përgatitur për ndeshjen e të martës.

Rikuperimi i Brozovic është mjaft i rëndësishëm për zikaltrit, që në Gjermani do të udhëtojnë edhe pa Arturo Vidal, i cili u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Realit të Madridit, ndaj kroati, Barella dhe njëri mes Sensit e Gagliardinit pritet të formojnë treshen e mesfushës në “Borussia Park”.

Të ngjajshme

Drita me fitore përmbysëse ndaj Gjilanit

albswiss.com

Liverpool mposht bindshëm Cityn, ngjitet në pozitën e dytë

albswiss.com

Tottenham dënohet me 23 mijë euro dhe Mourinho suspendohet për një ndeshje

albswiss.com