Inter në krizë financiare, ‘detyrohet’ të kërkojë para nga partnerët e menaxhmentit Elliot! – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Inter në krizë financiare, ‘detyrohet’ të kërkojë para nga partnerët e menaxhmentit Elliot!

inter-ne-krize-financiare,-‘detyrohet’-te-kerkoje-para-nga-partneret-e-menaxhmentit-elliot!

Pronari i Interit, Suning ka kërkaur para nga partnerët e Menagment Elliott, ndërsa shqetësimet financiare rriten.

Sipas Tuttosport, Suning është në negociata me një kompani të quajtur Fortress për të siguruar një hua prej 250 milionë euro në këmbim të një aksioni pakice, përcjell ORAinfo.

Interesante, Kalaja mund të gjurmohet tek pronarët e Milanit Elliott pasi ato janë në pronësi të grupit Softbank me bazë në Tokio.

Elliott ka një zotërim prej 2.5 miliardë dollarësh në Softbank, i cili shiti aksione në Alibaba më parë, kompania që ka një pjesë kontrolluese në Suning.

Prandaj, është krijuar një trekëndësh midis SHBA, Japonisë dhe Kinës që çon përsëri në futboll në Milano.

Çfarë do të thotë të ecësh përpara në lidhje me planet e ardhshme midis dy klubeve – siç është projekti i stadiumit të ri – mbetet për t’u parë, por është e qartë tani që Interi ka nevojë për para dhe sa më shpejt të jetë e mundur. /ORAinfo/

Të ngjajshme

Interi e shfrytëzon gabimin e Milanit, shënon fitore ndaj Parmës

albswiss.com

Zidane befason me këto fjalë pas kalimit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

albswiss.com

Milani e ka seriozisht, ja përforcimi i parë për këtë vit

albswiss.com