Interi e shfrytëzon gabimin e Milanit, shënon fitore ndaj Parmës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Interi e shfrytëzon gabimin e Milanit, shënon fitore ndaj Parmës

interi-e-shfrytezon-gabimin-e-milanit,-shenon-fitore-ndaj-parmes

Inter e ka shfrytëzuar gabimin e Milanit.

Gjashtë pikë larg ndjekësit më të afërt, Milanit – Interi po vazhdon në rrugën e duhur drejt titullit në Itali pas 11 vjetësh.

Interi e ka shfrytëzuar më së miri gabimin e Milanit në xhiron e 25-të në Serie A.

Të besuarit e Antonio Contes kanë rrëmbyer pikët e plota në udhëtim te Parma, duke triumfuar 2-1.

Të dy golat për Interin i shënoi Alexis Sanchez. Ai shënoi fillimisht për 1-0 në minutën e 55-të, dhe më pas për 2-0 në atë të 61-të.

Krejt çka arriti Parma deri në fund ishte goli i nderit, i shënuan në minutën e 71-të nga Hernani.

Pas kësaj fitore, Interi ka shkuar në kuotën e 59 pikëve, duke lënë prapa Milanin në vendin e dytë me 53 pikë.

Të ngjajshme

Kosovë – Suedi, ja cilën Kombëtare e favorizojnë bastoret

albswiss.com

Spanja – Kosovë, përfundon pjesa e parë

albswiss.com

Vdes në aksident talenti i Lazios

albswiss.com